INVESTICE DO UMĚNÍ

Ceny obrazů a dalších uměleckých děl mají stabilní hodnotu, ta navíc s časem – u některých autorů roste, mnohdy tak, že tomu ani znalec nevěří.

 Výhodou této komodity je dlouhodobá stabilní cena, velmi málo ovlivněná volatilitou trhu, nehrozí náhlý pád kurzu akcií, devalvace měny či zhoršení ekonomiky určitého státu.

 Investice do umění je alternativní investice, která svému vlastníkovi pomáhá diversifikovat rizika a stejně jako u komodit typu drahé kovy (zlato, stříbro) je bezpečným přístavem, kam uložit peníze v nejistých časech.

Další výhodou investic do umění je stabilní a dlouhodobý trend zhodnocení financí, dále zvýšení statusu majitele a navíc jako přidaná hodnota zlepšení prostředí, kterým se obklopujeme.

Jak začít investovat do umění?

Každý někde žije, podniká či chodí do práce. Každý z nás má svůj vkus, chce si vyzdobit své okolí. Lidé buď mimoděk sledují výsledky aukcí, sledují trendy či prostě vidí kolem sebe umění – v galeriích, v kancelářích, u svých známých. Jestli se Vám nějaký autor či jeho dílo líbí, zjistěte si více o jeho tvorbě, případně se pobavte s majitelem galerie – ten Vám poradí.

 Galeristé jsou zvláštní lidé – dělají práci, která je baví a snaží se pochlubit svými dlouholetými znalostmi autorů, trhu s uměním. Většina galeristů jsou poctiví lidé, celý čas si budují dobré jméno, nemají zájem někoho podvést a prodat mu padělek nebo věc bez hodnoty.

 Po zjištění Vašich preferencí, stanovení rozpočtu – tedy výše investice Vám doporučí to nejlepší. Vy si domu odnášíte artefakt, který Vám ozdobí Váš obývák, hslu či kancelář za pracovním stolem.

 Co nakupovat, abyste neprodělali? U nás je dlouhodobý zájem o umění 20. století – českou modernu. Nikdo neudělá chybu nakupem i malé grafiky, kresby či malby od Kupky, Čapka, Filly či Zrzavého. Dalším okruhem jsou staří mistři, kde investice je už vyšší, ale opět jistá – zemřeli, jsou už slavní a jejich díla prostě levnější nebudou. To platí samozřejmě i o Moderně. Poslední možností je kupovat mladé, perspektivní a žijící autory.

 Současné umění se hodí i do současných interiérů – pokud zrovna nejste majitelem secesní vilky na dobré adrese – tak to bude asi nejlepší investice za málo peněz, která Vám dodá hodně muziky. Navíc přímým nákupem od umělce, resp. v galerii, která ho zastupuje, máte jistotu originálu, někdy i dokonce dedikace či po konzuzltaci s autorem i osobního přizpůsobení.

 Galeristé se věnují péči o perspektivní umělce, podporují ale také trochu usměrňují jejich talent i tvorbu. Galeristé budují jmého člověku, který umí, ale nikdo jej nezná a prostě se sám neprosadí. Porovnají tvorbu, uvělají výstavu a najednou cena vzroste o pár set korun, tím se zvýší zájem, prestiž a nastane kolotoč nárůstu o desítky až stovky procent.

 A začínající sběratel vyhrává. Podpořil mladého umělce, galerista mu zhodnotil investici. V případě potřeby likvidity získá relativně rychle nejen vložené finance ale i příjemný profit. To neplatí u akcií, kde prodáváte z nutnosti v nejméně vhodné chvíli a minimalizujete své ztráty aspoň trochu.

 Vyzkoušejte v praxi investice do umění, rádi Vám poradíme. Zveme Vás na dobrou kávu. Náš tým dlouhá léta sleduje cenový vývoj, máme k dispozice přehledy aukcí, spolupracujeme se soudními znalci, kteří doplní posudek a potvrdí tak pravost díla, lepší díla navíc posoudí i specialisté. kteří pracují v renomovaných galeriích. 

Potřebujete poradit? Kontaktujte Nás.

Provozovna

Galerie Expertos

Náměstí Republiky 2/2  
301 00 Plzeň 3 – Vnitřní Město

Provozní doba:

V rámci opatření COVID-19.
Nás prosím kontaktujte on-line.

On-line kontak

Telefon: +420 775 906 090
Email: info@expertos.cz
WEB: www.expertos.cz
FB: Galerie-Expertos

Expertos Galerie